Korduma kippuvad küsimused

1. Üldised teemad

Mis on kümblustünnide erinevus võrreldes teiste õues kasutatavate Jacuzzide ja välibasseinidega?

V: Kümblustünn on toode, mille vett köetakse puudega, erinevalt teiste sarnaste toodetega, mida köetakse põhiliselt elektri või gaasiga. Seetõttu on tegemist puhtalt taastuvenergiat kasutatava keskkonda säästva tootega.

Milline on klaasplastikust kümblustünni eluiga?

V: Klaasplastikust kümblustünnid kestavad aastakümneid juhul kui neid regulaarselt ning õigesti hooldada. Võrreldes puidust kümblustünniga on klaasplastikust toote eluiga kordades pikem ja neid on palju kergem hooldada ning kasutada.

Mille poolest erinevad kümblustünni mudelid Terrass+ ja Terrass?

V: Terrass+ kümblustünni mudeliga on kaasas 2 klaasplastikust rõngast laudise kinnitamiseks. Antud mudel asetseb terrassi tasapinnast kõrgemal, mistõttu on ta ohutum – ei ole riski, et väike laps või koduloom võiks juhuslikult kümblustünni kukkuda.

2. Kümblustünni kasutamine

Kui kaua aega võtab kümblustünni veega täitmine?

V: Sõltuvalt veesurvest ja veevooliku läbimõõdust võtab kümblustünni veega täitmine aega ca 1 tund.

Kui palju aega kulub vee soojendamiseks?

V: Kümblustünni mudeli „Ösel“ vee kütmiseks kulub ca 1,5-2 tundi. Teiste mudelite puhul kulub aega ca 2,5 tundi. Vee kiiremaks soojenemiseks soovitame kümblustünni katta kaanega. NB! Talveperioodil ja tugevama tuule korral võib kütmisaeg pikeneda ca 0,5 tunni võrra.

Milliseid puid kasutada ahju kütmisel?

V: Soovitame kasutada võimalikult kuivi ca 40-45 cm pikkuseid puuhalgusid. Mida kuivemaid puuhalgusid kasutada, seda efektiivsem on kütmine.

Kui palju puid kulub 1 kasutuskorraks?

7 °C vee soojendamiseks 34 °C kulub mudelil “Ösel” vaid 16 kg puid. Tulenevalt suuremast mahutavusest, kulub teistel mudelitel natuke rohkem, umbes 22 kg puid.
NB! Pea meeles, et kümblustünni kütmiseks talvel kulub umbes 20% rohkem puid!

Kas kümblustünni saab kasutada ka talvel?

Ösel tubs kümblustünne saab kasutada aastaringselt, sõltumata välistemperatuurist. Just nimelt talvel on kümblustünni kasutamine eriliselt efektne, mõnus ning tervislik. Ösel tubs kümblustünni istme sügavus on disainitud spetsiaalselt piisavalt madalaks, et talvel ei oleks võimalik enda kaela ära külmetada. Samas on alati soovitatav talvel kümblustünnis veemõnusid nautides müts pähe panna.

Kas kümblustünnis võib kasutada ka merevett?

V: Jah, kõigis Ösel tubs kümblustünnides võib kasutada ka merevett, kuna klaasplastik materjalina on vastupidav ka mereveele. Samuti on kümblustünnide ahjud valmistatud nn merealumiiniumist, mis on vastupidavad ka soolasemale mereveele.

3. Kümblustünni hooldamine

Kuidas on soovitatav kümblustünni peale kasutamist puhastada?

V: Soovitame puhastada kümblustünni peale igat kasutuskorda. Kümblustünni võib pesta survepesuriga ning puhastamiseks soovitame kasutada koduses majapidamises kasutatavaid pesuvahendeid ja pehmet lappi. Kümblustünni puhastamisel ei tohi kasutada tugevat ja karedapinnalist materjali ning kloori sisaldavat puhastusvahendit.

Kuidas välja võtta tuhk kümblustünni ahjust?

V: Kümblustünni sisese ahjuga mudelite puhul soovitame ahjust tuha välja võtta tavalise köögikulbiga. Kümblustünni mudeli „Ösel“ puhul toimub tuhast puhastamine sarnaselt saunaahjuga tuhalabidaga.

Kui tihti tuleks kümblustünni puitdetaile hooldada?

V: Soovitame kord aastas kümblustünni puitosad üle õlitada firma Tikkurila puiduõliga (pruun, värvitoon 5052).

4. Ohutus

Millal tohib alustada kümblustünni ahju kütmist?

V: Peamine reegel on, et ahju kütmist tohib alustada alles peale seda kui kümblustünn on täidetud veega. Vastasel juhul kümblustünni ahi deformeerub suure kuumuse mõjul ja muutub kasutamiskõlbmatuks.

Millega süüdata puud ahjus?

V: Soovitame kasutada kas piiritusetablette (ka teisi süütamist hõlbustavaid tooteid) või süütevedelikku. Ei soovita kasutada paberit puude süütamiseks, kuna paberist tekib palju lenduvaid tuhahelbeid, mis võivad kergesti sattuda kümblustünni vette.

Millal tuleks kasutada korstnamütsi-sädemepüüdjat?

V: Soovitame kasutada kostnamütsi-sädemepüüdjat juhul kui kümblustünn asub hoonele lähedal. Samuti on soovitatav kasutada sädemepüüdjat juhul kui kümblustünn asub kohas, mis on avatud tuultele.

Milline on soovitatav veetemperatuur?

V: Soovitame kümblustünnis olevat vett kütta max 39 kraadini. Liiga kuum vesi võib mõjuda halvasti Teie südamele. Soovitame talvel lõpetada puude lisamine ahju, kui vee temperatuur on jõudnud 35 kraadini. Suvel soovitame lõpetada kütmine kui vee temperatuur on saavutanud temperatuuri 30 kraadi.

Millal tohib peale kasutamist kümblustünnist vee välja lasta?

V: Vee tohib välja lasta alles peale seda kui ahjus on tuli kustunud ja söed jahtunud.

Mida peaks teadma kümblustünni kasutamisel talvisel ajal?

V: Peamine reegel on, et peale kasutamist tuleb kümblustünnist alati vesi välja lasta. Samuti jätke veeväljalaske kork avatuks, et vesi saaks tünnist vabalt välja voolata. Vastasel juhul jäätunud vesi paisub ning klaasplastikust sisu võib hävineda. Kümblustünni „Ösel“ mudeli ahi tuleb talvel samuti alati veest tühjendada – selleks avage ahju kõrval olev kraan. Mullisüsteemi olemasolul tuleb peale kasutamist lasta süsteemil mõni minut tühjalt töötada, et mullisüsteem tühjeneks lõplikult veest. Soovitame lisaks tutvuda kasutusjuhendites sisalduva peatükiga „kümblustünni mullisüsteemi kasutamine talvel“.

Kas klaasplastikust kümblustünnis on libisemisoht?

V: Kümblustünn on valmistatud samast materjalist, nagu ka enamuses kodused vannid ja dušialused. Seetõttu ei ole kümblustünn rohkem ohtlikum kui vannitoa vannid. Lisaks on Ösel tubs kümblustünni iste disainitud võimalikult ergonoomiliseks, et istudes ei oleks libisemisohtu ning kasutaja tunneks ennast väga mugavalt.