Ösel Tubs’i kümblustünnide saamislugu

Saaremaal on olemas kõrgtehnoloogiline klaasplasti valmistamise kompetents, juba aastaid toodetakse meresõidukeid. Luksuslikke kaatreid ja jahte. Nende kvaliteet on tippklassist, just ses osas, mis puudutab klaasplasti. Tihti jõuavad erinevad luksustoodetel kasutatavad tehnoloogilised lahendused ühel või teisel moel masstoodangusse, nii läks ka Ösel Tubs’i klaasplastist kümblustünnide puhul.

Tänaseks on saarlaste kümblustünni näol tegu tootega, mida peetakse samaväärseks Skandinaavias toodetud kümblustünnidega. Samas leiab Saaremaal toodetud kümblustünnidel mitmeid praktilisi ja energiasäästlikke uuendusi, mida pole seni kasutatud.

Disainisime oma tünnidele ümara kujuga merealumiiniumist ahju, mis soojendab vett topelt kiiremini, tavapärase nelja tunni asemel 1,5-2,5 tunni jooksul. Nii on tünn kasutamisvalmis umbes sama ajaga nagu keskmine saun ning soovi seda kasutada ei pea pikalt ette planeerima. Kiiremale vee soojenemisele aitab kaasa ka väiksem veekogus tünnis, kuna klaasplastist istme alune osa ei täitu veega.

Ahi ise on ehitatud tünni sisse, see tagab lihtsa transporditavuse. Kõik kuumad detailid on samas isoleeritud ja ohtu end põletada pole.

Tähelepanu pööratakse ka istumisasendile. Kui tavapäraselt sunnivad kümblustünnides olevad pingid istuma puhkehetkele tavapäratult sirge seljaga ning tünniserv võib pikema istumise korral seljale ebamugavakski muutuda. Ösel Tubs’i kümblustünnide iste meenutab pigem tugitooli, millest on muuhulgas keeruline välja vajuda. Lisaks ulatub tünni serv nii kõrgele, et kaitseb kaela külma õhu eest.

Vähetähtsaks ei tohiks pidada ka keskkonnasõbralikku klaasplasti, mida valmistatakse vaakumtehnoloogia abil. Muuhulgas võimaldab selline tehnoloogia suuremat tootmisvõimsust ja toote väiksemat kaalu. Kinnises keskkonnas klaasplasti valmistamisel ei lendu kasutatavast vaigust õhku mürgiseid gaase.

Ösel Tubs’i kümblustünnide klaasplast on kõrgpoleeritud ja kaetud keskmisest kvaliteetsema geelvärviga. Selliselt töödeldud tünni sisepinda on kerge puhastada.