Ösel Tubs panustab lisaks kümblustünnide kvaliteedile ka tootearendusse

Kui esimeste Ösel Tubs’i toodete puhul võeti eesmärgiks turul juba harjumuspäraste toodete kvaliteedi tõstmine läbi üksikute detailide muutmise ja täiuseni lihvimise, siis juba lähitulevikus on plaanis turule tuua ka täiesti uuele sihtgrupile mõeldud tooted.

Hetkel müüdavad kümblustünnid on mõeldud kasutamiseks enamasti viiele kuni kaheksale inimesele. Samas nõudlust on erinevate parameetritega tünnide, eriti just väiksemate järele. Sarnaselt saunale ei tähenda ka tünnis kümblemine põhjamaa rahvastele vaid seltskondlikku tegevust, kümblemas käiakse tihti üksi või kahekesi ka argipäeva õhtutel. Väiksem tünn tähendab väiksemat veekulu ja lühemat vee soojenemise aega.

Tähelepanu tasub pöörata veel kümblustünnide funktsionaalsusele ja lisatarvikutele. Näiteks tünni viiv trepp, mis enamasti on tehtud puidust ja seeläbi lühikese elueaga, muutub peale mõningast kasutamist koledaks, kui seda mitte regulaarselt hooldada. Klaasplastist astmekatted on karestatud sarnaselt laevatekile, need pole libedad ja ei kaota nii kiiresti oma esialgset välimust.

Just pikk eluiga iseloomustab klaasplastist kümblustünne, seal hulgas ka Ösel Tubs’i omi enim. Võrreldes puidust tünnidega, mille elueaks keskmiselt kolm kuni viis aastat, on need sisuliselt eluaegsed, vajades seejuures väga vähest hooldust.

Enamasti piisabki vaid tünni korralikust puhastamisest, et vältida veepiirile tekkivaid rasvarante. Klaasplasti parandamiseks pole vaja erivahendeid, neid saab osta tavalisest ehituspoest. Samas plasti murdumise ja mõranemise tõenäosus on väga väike. Kriitilistes kohtades on meie tünnide klaasplasti kiht paksem. Tänu vaakumtehnoloogiale, see tünni kaalult raskemaks ei tee.

Korrosioonivaba merealumiiniumist ahju eluiga on samuti väga pikk. Ösel Tubs’i kümblustünnide uuelaadset välimust on võimalik säilitada paarkümmend aastat.