Klaasplastist kümblustünniga seotud hirmud kummutab põhikoolis õpitud füüsika
Aastate jooksul välja kujunenud harjumuste muutmine tekitab tihti põhjendamatuid hirme. Kümblustünnide puhul on ehk vast enim küsimusi seotud materjaliga. Miks ikkagi võiks klaasplasti eelistada traditsioonilisele puidust tünnile?
Klaasplastist kümblustünni saab kasutada aastaringselt üht moodi, see pole temperatuurimuutuste suhtes tundlik. Puit kuivab suvel ning paisub talvel ja nõuab seeläbi pidevat leketega tegelemist.
Teine suurem hirm on seotud libedusega. Vaid Ösel Tubs’i toodetav klaasplastist trepp, mille abil tünni ronitakse, on spetsiaalse struktuurse pealispinnaga. Sarnast tehnoloogiat kasutatakse klaasplastist veesõidukite tekkide karestamisel. Karestatud pind on survepesuri ja lapi abil lihtsasti puhastatav.
Kõrgpoleeritud tünni sisepind võib tunduda küll esmapilgul libedana ja seda kindlasti ka mingil määral on, kuid põhimõtteliselt võib tünni astumist võrrelda tavalisse koduvanni astumisega. Me oleme sellega harjunud ja reeglina end seda tehes ei vigasta. Samas ei tasu siinkohal unustada, kui libe on märg puit – erinevad saunatrepid ja põrandarestid, eriti sellised, mida mõnda aega juba kasutatud on.
Kümblustünni igapäevast kasutamist silmas pidades, kipub tihti ununema elementaarne puhtus. Tünni ja sellesse viivale trepile tasuks astuda puhaste jalgadega, sest liiva, lehtede ja muu sodi sees kümmeldes ei tunne end keegi hästi.
Vee soojendamine käib merealumiiniumist ahju abil, mida samuti vaid Ösel Tubs’i kümblustünnidelt leiab. Ahi on küll väga efektiivne ja korrosioonivaba, kuid samas ka mõnevõrra tundlikum teistsugustest lahendustest. Ahju on võimalik rikkuda juhul, kui seda kütta nii, et tünnis samal ajal vett sees pole.
Kütmise ajal unustatakse vett segada. Sel juhul jääb vesi tünni põhjas kauem külmaks. Paljude jaoks on see ebameeldiv. Kütmise ajaks tasub tünn katta kaanega, siis ei sattu tolm ja sodi tünni ning vesi soojeneb kiiremini.
Klaasplastist kümblustünni sisepind on tundlik kloori sisaldavate puhastusvahendite ja karedate nuustikute suhtes. Tünni on mõistlik puhastada tavalise pehme nuustiku või lapi ja survepesuri abil.
Klaasplastist kümblustünni ostes oled rahaliselt plussis umbes kolme kuni viie aasta pärast, seda hetkel, mil peaksid esimese ostetud puidust tünni välja vahetama.