Roni kümblustünni ja tervis tuleb!
Kuigi kümblustünnide sünnimaaks on Jaapan, kus kohalikud legendi järgi talvel kuumaveeallikates sulistavatelt ahvidelt tünni loomiseks idee said, levivad tünnid tänapäeval ka Skandinaaviamaades ja Kanadas.
Tünni puhul ei tasuks unustada lihtsat karastavat efekti. Temperatuurimuutustega harjunud organism suudab paremini vastu panna ka külmetushaigustele, just see on põhjus, miks võiks kümblustünn terrassil või koduaias olla. Miks mitte Ösel Tubs’i klaasplastist sisuga ja vähest hooldust vajav kümblustünn.
Eelkõige tuuakse esile kümblustünnis käimise positiivset mõju närvisüsteemile ja vereringele. Soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, langevad vererõhk ja lihastoonus. Temperatuuride erinevused ergastavad vegetatiivset närvisüsteemi ning tugevdavad veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet. Samuti aitab see kehast väljutada jääkaineid ning puhastab nahka, muutes selle siledamaks. Soe vesi rahustab ning virgutab keha ning mõjub mingil määral ka valu vaigistavana. Soojaveevannidest on abi ka une- ja ainevahetuse probleemide korral.
Hüdroteraapia on ilmselt üks vanim raviviis maailmas, millest võib märke leida juba Egiptuse, Kreeka ja Rooma muistsetest tsivilisatsioonidest. Kusjuures aromaatsete õlide või soolade kasutamine olid au sees toona, nagu on tänapäevalgi. Meresoola kasutatakse näiteks käte ja jalgade vereringeprobleemide ja krooniliste nahahaiguste puhul. Erinevate aromaatsete õlide abil aga leevendatakse erinevaid näidustusi alates nahahaigustest kuni liigesevaevuste ja juuste kasvu soodustamiseni välja.
Hüdroteraapia on loodusliku teraapia efektiivne vorm, mis stimuleerib endorfiini teket, tegu on hormooniga, mis leevendab valusid ja pingeid kehas.
Veeprotseduuridega tasub ettevaatlik olla juhul, kui on äge põletik, haavadid või külmetushaigused. Samuti tasuks ettevaatlik olla südameprobleemide ja raseduse korral.
Enamasti on kümblustünnil seltskondlik ja meelelahutuslik funktsioon, mille juurde käib tihti ka alkoholi tarbimine. Samas tuleks tünnis viibides piiri pidada, kuna sooja ja külma vaheldumise mõjul ei tunnetata tihtipeale alkoholikogustega liialdamist.